Mgr. Michal Filipin

Instruktor se specializací na PK a metodiku parkouru

Učitel Mike je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a dánské Gerlev Idrætshøjskole (Gerlev Sport and Physical Education Academy) - program The International Sport for All Leader Education. Během studia na vysoké škole se stal instruktorem fitness Akademie cvičitelů a instruktorů.

Ve školním prostředí se pohyboval 7 let. Na spoty si chodil zaskákat ve volném čase po odpolednech a několikrát se stalo, že se na tréninkovém místě objevili i jeho žáci. Není tudíž náhodou, že na základě častých oslovení mu začali ostatní traceuři a traceurky říkat "Učitel". Je školitelem první pomoci a absolventem kurzu První pomoci Červeného kříže. Ve spolupráci s Ústřední školou České obce sokolské vede přednášky v oblasti anatomie a fyziologie člověka s přihlédnutím k jednotlivým sportům. Na základě těchto zkušeností je jedním z odborníků na anatomii a fyziologii v oblasti parkouru. Je zakládajícím členem a 2. místopředsedou České asociace parkouru.

Učitel Mike se parkouru věnuje nyní třináctým rokem, což z něj dělá jednoho ze skupiny nejdéle trénujících traceurů v České republice a v současné době nestarším držitelem certifikátu Instruktor parkouru III. třídy.

Je propagátorem francouzského tělocvičného systému George Héberta, jehož hlavním krédem bylo Être fort pour être utile (Být silný, abych byl užitečný). Touto myšlenkou, spolu s myšlenkami jednoty skupiny a odstraňování skupinových rozdílů vede středeční tréninky pokročilé mládeže na centrále Parkour Ládví a ve čtvrtek na Deutsche Schule Prag.